VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie (21.05.2023)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. W naszej parafii przyjmuje dzisiaj I Komunię świętą 16 dzieci. Od jutra dzieci te będą obchodzić „Biały Tydzień”.
 3. Dzisiaj o godz. 15.00 nabożeństwo majowe, w dni powszednie o godz. 18.00, połączone ze Mszą świętą.
 4. W środę w naszej parafii będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych. Msze święte będą o godz. 11.00 i 18.00. Na Mszy świętej o godz. 18.00 będziemy świętować 60. rocznicę święceń kapłańskich ks. Prałata Bolesława Margańskiego. Proszę o udział we Mszy św. popołudniowej i procesji: strażaków, dzieci pierwszokomunijne, służbę liturgiczną, chór oraz osoby  niosące feretrony. Zachęcam, aby w tych dniach skorzystać z sakramentu pokuty.
 5. W następną niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 
 6. W związku z tą uroczystością w Leżajsku odbywa się kilkudniowy odpust. W sobotę o godz. 10.00 w kaplicy łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Pocieszenia będzie odprawiona Msza święta dla parafian z Kolbuszowej i Kolbuszowej Górnej. Zachęcam do udziału we wspólnej modlitwie.
 7. W piątek po Mszy świętej spotkanie dla scholi.
 8. Zachęcam młodzież do wyjazdu na różne formy wakacyjne organizowane przez naszą diecezję: KSM, Oazę, turnusy dla ministrantów i misyjne.
 9. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę i dołożenie się do kwiatów rodzinom: Posłuszny, Szlachetka, Łopata, Serafin, Zięba i Halat. Za przygotowanie wystroju kościoła dziękuję rodzicom dzieci z klasy II.   
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest już nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
 11. W następną niedzielę proszę o poprowadzenie różańca różę Haliny Kubiak.