VII Niedziela Wielkanocna ? Wniebowstąpienie Pańskie (24.05.2020)

Zamieszczono

 1. Niech dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa skłoni nas do refleksji nad prawdą, że przez ziemię pielgrzymujemy ku niebu i dla każdego z nas jest tam miejsce.
 2. W kalendarzu liturgicznym wspominamy: we wtorek ? św. Filipa Nereusza a w sobotę ? św. Urszulę Ledóchowską.
 3. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
 4. Codziennie o godz. 17.00 będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza święta.
 5. W środę o godz. 19.00 dodatkowa majówka i spotkanie dla dzieci z klasy III.
 6. W następną niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. 
 7. Dziękuję serdecznie: ?Bóg zapłać? za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Biestek, Biestek, Biestek i Preneta. Do ofiary dołożyły się rodziny Biestek, Kabała i Machowska.    
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 9. W następną niedzielę proszę o poprowadzenie różańca różę Renaty Urban.
 10. Niektórzy otrzymują przesyłki od Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. W związku z tym, Kuria Biskupia w Pompejach (Włochy) informuje, że Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach nie ma nic wspólnego z inicjatywą Stowarzyszenia, związaną ze zbieraniem ofiar w połączeniu z odniesieniami do tegoż sanktuarium maryjnego i Nowenny Pompejańskiej. Jest to wyłącznie prywatna inicjatywa tego stowarzyszenia. Bądźmy więc ostrożni w naszej hojności.
 11. W niektórych parafiach naszej diecezji odbywa się Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności i relikwii Bł. Jerzego Popiełuszki. W naszej parafii ta uroczystość odbędzie się 3 i 4 czerwca. Szczegóły zostaną podane za tydzień.
 12. Za ś.p. Władysława Kowalskiego zostaną odprawione jeszcze 3 Msze święte od uczestników pogrzebu. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: ?Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie??