VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie (29.05.2022)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40 ‑ dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom.
 2. We wtorek obchodzimy Święto Nawiedzenia NMP i kończymy nabożeństwa majowe.
 3. Od środy rozpoczynamy czerwiec, który jest poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W każdy piątek odprawimy nabożeństwo do Serca Jezusowego, w pozostałe dni odmówimy litanię do NSPJ.
 4. W tym tygodniu odchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę od godz. 16.30 z udziałem zaproszonego kapłana, oraz w czwartek i piątek od godz. 17.00.
 5. W piątek odwiedzam chorych od godz. 8.00. Po wieczornej Mszy spotkanie dla uczniów klasy VII.
 6. W I sobotę Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 17.15, o godz. 18.00 Msza święta.
 7. W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
 8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę i kwiaty rodzinom: Starzec, Stadniccy, Lis-Hanicotte, Lis i Czachor. Dziękuję też wszystkim parafianom zaangażowanym w przygotowanie odpustu parafialnego.
 9. W następną niedzielę proszę o prowadzenie różańca różę Mariana Olszowy.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 11. W sobotę o godz. 10.00 w Bazylice Leżajskiej będzie odprawiona Msza święta Odpustowa dla parafian z Kolbuszowej i Kolbuszowej Górnej. O godz. 8.00 na chętnych pielgrzymów będzie czekał autobus przy kościele. Proszę się wcześniej zapisać.
 12. Natomiast 8. czerwca, w środę odbędzie się pielgrzymka dzieci komunijnych do Łagiewnik i Krakowa. Będą jeszcze dla chętnych wolne miejsca.