VII Niedziela Zwykła (19.02.2023)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i modlitwy za uzależnionych.
 2. Msze święte w tygodniu o godz. 18.00.
 3. Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzebujących z naszej parafii. W Popielec obowiązuje post ścisły.
 4. Drogę Krzyżową będziemy odprawiać w piątki o godz. 17.30 i 20.00 (dla młodzieży), a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 5. W środę po Mszy świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 6. Dziękuję za ofiary zebrane na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii w wysokości 2.275 zł.
 7. W związku z pierwszą rocznicą agresji rosyjskiej na Ukrainę abp Stanisław Gądecki apeluje, aby najbliższy  piątek był dniem ogólnopolskiej modlitwy o sprawiedliwy pokój dla Ukrainy, a w niedzielę, aby została przeprowadzona we wszystkich kościołach zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy
 8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Partyka, Król, Augustyn, Chmielowiec i Chmielowiec.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 10. Różaniec niech w następną niedzielę poprowadzi róża Krystyny Wąsik.
 11. Burmistrz Kolbuszowej prosi mieszkańców, którzy nie złożyli wniosku o zakup preferencyjnego węgla, aby uczynili to do 10. marca.
 12. W następną niedzielę o godz. 9.30 odbędzie się próba chóru. Zapraszamy do wspólnego śpiewania nowe osoby – panie i panów.