VII Niedziela Zwykła (23.02.2020)

Zamieszczono

  1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.
  2. Dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego ? Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 26. lutego, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Msze święte będą odprawiane o godz. 9.00 i 18.00. O godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej. Składka będzie przeznaczona na potrzebujących z naszej parafii. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
  3. W czwartek o godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zaczniemy gromadzić się na nabożeństwach wielkopostnych. W piątki wspólnie będziemy rozważać Drogę Krzyżową o godz. 17.00 i 19.00 (dla młodzieży), a w niedzielę śpiewać Gorzkie Żale o godz. 14.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. W Wielkim Poście odbędą się katechezy dla młodzieży w ramach katechizacji przedmałżeńskiej. Powinna w nich uczestniczyć młodzież od klasy II szkoły ponadgimnazjalnej. Dokładne terminy spotkań zostaną podane później.
  5. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  6. Dziękuję serdecznie: ?Bóg zapłać? za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Kosiorowski, Niemczyk, Niemczyk, Niemczyk, Sudoł i Krudysz. Dziękuję także nowożeńcom za kwiaty. W następnym tygodniu proszę parafian z domów nr 179,180, 182a, 182b, 182c.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj jest już do nabycia ?Mały Gość Niedzielny? na marzec.
  8. Różaniec niech w następną niedzielę poprowadzi róża Bernadety Turek.