VIII Niedziela Zwykła (27.02.2022)

Zamieszczono

 1. Jesteśmy poruszeni wojną za naszą wschodnią granicą. Prośmy Boga o pokój i bezpieczne życie dla nas i następnych pokoleń. 
 2. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcam do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu.
 3. Msze święte w tygodniu o godz. 17.00.
 4. Środą Popielcową rozpoczniemy Wielki Post. Msze święte będą odprawiane o godz. 7.00 i 17.00. O godz. 16.30 Nowenna do Matki Bożej. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzebujących z naszej parafii. W Popielec obowiązuje post ścisły.
 5. Dzisiaj oraz w Środę Popielcową będziemy zbierać ofiary do puszek na pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Zbiórkę organizuje Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Zbiórka na pielgrzymkę dla dzieci ze Szkoły w Kolbuszowej Dolnej będzie przesunięta na następną niedzielę.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek o godz. 15.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi z udziałem dodatkowego spowiednika.
 8. W piątek o godz. 7.00 dodatkowa Msza święta, a od godz. 8.00 odwiedzam chorych. Przed każdą Mszą okazja do spowiedzi.
 9. Drogę Krzyżową będziemy odprawiać w piątki o godz. 17.00 i 20.00 (dla młodzieży), a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14.30. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
 10. W sobotę o godz. 17.00 Msza święta i nabożeństwo do Niep. Serca Maryi.
 11. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Drałus, Maciąg, Drałus, Bebło i Skóra.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 13. Różaniec niech w następną niedzielę poprowadzi róża Beaty Wargackiej.