XI Niedziela Zwykła (14.06.2020)

Zamieszczono

  1. Dzisiaj na sumie zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Przeżywamy tradycyjną oktawę Bożego Ciała. Do czwartku po Mszy Świętej odbywa się procesja eucharystyczna wokół świątyni.
  3. W środę o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu przypada wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  4. W czwartek o godz. 18.00 Msza Święta na zakończenie oktawy Bożego Ciała, a po niej procesja eucharystyczna oraz ogólne błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.
  5. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę będziemy obchodzić wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  7. Dzieci z klasy III zapraszam na spotkania w poniedziałek i środę po procesji. Spowiedź dla tych dzieci oraz ich rodzin odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Uroczystość I Komunii św. dla 9 dzieci z klasy III odbędzie się w najbliższą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00. W związku z tym przypominam, że w następną niedzielę Msze święte będą odprawiane w zmienionym porządku: o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 15.00.
  8. Dziękuję serdecznie: ?Bóg zapłać? za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Sypień, Starzec, Śpiewak, Micek, i Olszowy. Dziękuję też rodzinom, które przygotowały ołtarze na Boże Ciało.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest już ?Mały Gość Niedzielny? na wakacje.
  10. W następną niedzielę o prowadzenie różańca proszę różę Krystyny Wąsik.