XV Niedziela Zwykła (16.07.2023)

Zamieszczono

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana,
  • w czwartek – wspomnienie bł. Czesława, kapłana,
  • w sobotę – Święto św. Marii Magdaleny.
 2. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej, w czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. MIVA Polska zaprasza wszystkich kierowców do udziału w „Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. W związku z tym po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów i kierowców oraz zbiórka datków na środki transportu dla misjonarzy.      
 4. W dniach 4-13 sierpnia wyruszy 46. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisu można dokonać poprzez formularz internetowy.
 5. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty oraz złożoną ofiarę rodzinom: Woźniak, Puzio, Buczek i Fitał. Do ofiary i kwiatów dołożyły się Stanisława Woźniak, Maria Dłużeń i Zofia Fitał.
 6. Proszę, aby w następną niedzielę różaniec poprowadziła róża Edwarda Augustyna.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Dzieciom polecam „Promyczek dobra” – numer wakacyjny.
 8. Od czwartku do soboty do godz. 12.00 będzie prowadzona w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Proszę go składać na placu przy garażach.
 9. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś.p. Anielę Wyparło. Powierzmy ją Bożemu miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie …”.