XVII Niedziela Zwykła (25.07.2021)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Ustanowił go papież Franciszek na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Jezusa. 
 2. Dzisiaj po każdej Mszy świętej odbywa się zbiórka do puszek dla poszkodowanych w ulewach i nawałnicach.
 3. Za kilka dni przekroczymy progi sierpnia. Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Osoby, które podejmą trud abstynencji w sierpniu niech złożą podpis w księdze trzeźwości.
 4. W poniedziałek, wtorek i w sobotę Msza święta o godz. 7.00. W środę o godz. 18.00 Msza święta i Nowenna do Matki Bożej, w czwartek o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i o godz. 18.00 Msza święta, w piątek po Mszy świętej Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 5. W następną niedzielę po każdej Mszy świętej odbędzie się poświęcenie pojazdów. Można też wtedy ofiarą do puszek wspomóc misjonarzy – 1 grosz za każdy szczęśliwie przejechany kilometr.
 6. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom z dziećmi: Tambor, Stępień, Paluszek, Drąg, Surowiec i Surowiec. Do kwiatów dołożyła się Beata Surowiec.
 7. W ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne złożono w kopertach 5.900 złotych. „Bóg zapłać” za ofiarność.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 9. W następną niedzielę proszę o prowadzenie różańca różę Krystyny Wąsik.

W tym tygodniu patronują nam:

 • w poniedziałek – św. Joachim i Anna
 • w czwartek – św. Marta;
 • w sobotę – św. Ignacy z Loyoli.