XVIII Niedziela Zwykła – Święto Przemienia Pańskiego (06.08.2023)

Zamieszczono

  1. W liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, w środę – święto św.  Wawrzyńca, natomiast w czwartek – wspomnienie św. Klary.
  2. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane w środę i piątek o godz. 18.00, w pozostałe dni o godz. 7.00.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 17.00.
  4. Nabożeństwo Fatimskie w tym miesiącu odprawimy w następną niedzielę o godz. 10.20. Połączone będzie ze zmianą tajemnic różańcowych. Natomiast na sumie, czyli o godz. 11.00 będziemy świętować 60. rocznicę święceń kapłańskich naszego Rodaka ks. Franciszka Starca.
  5. W tym roku Diecezjalne Dożynki odbędą się 27. sierpnia na placu przy katedrze w Rzeszowie. Za przygotowanie tej uroczystości odpowiedzialny jest nasz dekanat, a szczególnie nasza parafia. Już dziś zachęcam, aby przygotować żniwne wieńce i udać się na tę uroczystość.
  6. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom: Posłuszny, Turek, Turek, Michno, Żarkowska-Kitrys oraz nowożeńcom. Do kwiatów dołożył się Józef Miazga.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Kazimierza Kunę i ś. p. Helenę Starzec. Powierzajmy ich miłosiernemu Bogu: „Wieczny odpoczynek…”.