XXIX Niedziela Zwykła (18.10.2020)

Zamieszczono

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w naszej modlitwie o duchownych i świeckich misjonarzach. Dzisiejsze ofiary na tacę przekażemy na potrzeby misji.
 2. W związku z nasileniem się epidemii znaleźliśmy się w czerwonej strefie, co wiąże się z ograniczeniem liczby osób, mogących przebywać w kościele. W naszej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwie 56 osób. Osoby starsze, chore i szczególnie narażone na zakażenie nie mają obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. Osoby zdrowe i aktywne, które nie mogą ze względu na ograniczenia spełnić tego obowiązku niech postarają się uczestniczyć we Mszy św. w tygodniu lub pomodlą się w kościele. Świątynia będzie cały czas otwarta. Bądźmy ostrożni i dbajmy o siebie i innych. Zachęcam do modlitwy o jak najszybsze wygaszenie epidemii.
 3. Zachęcam nadal do odmawiania różańca w kościele lub w rodzinach. Ze względu na sytuację epidemiczną nie wyznaczam w tym tygodniu kolejnych grup czy osób do prowadzenia modlitwy.
 4. W liturgii wspominamy:
  • we wtorek – św. Jana Kantego, kapłana;
  • w czwartek – św. Jana Pawła II, papieża.
 5. Dziękuję za ofiary z okazji Dnia Papieskiego. Uzbieraliśmy 1271 złotych.
 6. Ponieważ zbliża się miesiąc listopad proszę o uporządkowanie wszystkich grobów na cmentarzu. Można też zamawiać tzw. „wypominki”, aby polecać Bogu naszych zmarłych. Kartki wypominkowe są wyłożone z tyłu kościoła.
 7. W następną niedzielę proszę o poprowadzenie różańca różę Heleny Gorzelanej.
 8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Skowroński, Draus, Draus, Skóra i Bebło. Do ofiary i kwiatów dołożyły się panie Helena Bebło i Renata Maciąg.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 10. Dzisiaj przypada (wyparte przez niedzielę) święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia. Pamiętajmy o nich i o wszystkich chorych w naszej modlitwie.