XXIX Niedziela Zwykła (22.10.2023)

Zamieszczono

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym misjonarzy. Dzisiejsza składka będzie przeznaczona na misje.
 2. W tym tygodniu niech różaniec poprowadzą: w poniedziałek – klasa I, we wtorek – klasa II, w środę – Akcja Katolicka, w czwartek – klasa VIII, w piątek – dzieci przedszkolne z rodzicami, w sobotę – klasa IV, a w niedzielę – Koło Gospodyń Wiejskich.
 3. W sobotę przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 4. Zbliża się listopad, dlatego zachęcam do modlitwy za zmarłych i ofiarowania za nich odpustów. Codziennie od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. Dodatkowo w poniedziałek za tydzień spowiedź odbędzie się od godz. 16.30 do 18.00 – będzie kilku spowiedników.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.
 6. W czwartek zapraszam na różaniec i Mszę świętą kandydatów do bierzmowania z rodzicami. Po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie.
 7. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów.
 8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Kret, Kret, Kret, Wołosik, Szalony i Szalony. Do ofiary i kwiatów dołożył się Roman Rząsa.
 9. Z okazji Dnia Papieskiego zebrano do puszek prawie 1.800 złotych. „Bóg zapłać” za ofiarność.
 10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest od dzisiaj również „Mały Gość Niedzielny” na listopad. Można nabyć również książki związane z rekolekcjami zawierzenia.
 11. W następną niedzielę proszę o prowadzenie różańca różę Krystyny Wąsik.
 12. Szkoła Podstawowa im. Szarych Szeregów zaprasza do wspomnień o naszej szkole. Wspomnień sprzed wielu lat, jak i wspomnień niedawnych. Zachęcamy i zapraszamy do dzielenia się swoimi wspomnieniami z lat szkolnych, zarówno jako uczniowie, rodzice i nauczyciele. Wspomnijmy nauczycieli, dyrektorów, powspominajmy lekcje, konkursy, uroczystości. Podzielmy się nie tylko naszą pamięcią, ale i pamiątkami: fotografiami z czasów szkolnych, świadectwami, dyplomami i innymi. Bliższe informacje na ogłoszeniu w przedsionku.
 13. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Czesława Jachyrę i śp. Jana Halata. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu: „Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”.