XXVI Niedziela Zwykła (27.09.2020)

Zamieszczono

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Po Mszy świętej odbędzie się zbiórka na pomoc uchodźcom poszkodowanym przez pożary.
 2. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane codziennie o godz. 18.00.
 3. We wtorek po Mszy świętej spotkanie dla dzieci i rodziców z klasy V w związku z Rocznicą I Komunii świętej.
 4. W środę spowiedź święta od godz. 17.00 – będzie dodatkowy spowiednik. Po Mszy świętej będzie odprawiona Nowenna do Matki Bożej.
 5. Od czwartku rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcam do udziału w nabożeństwie różańcowym, które będzie w dni powszednie odprawiane o godz. 17.30, potem o godz. 18.00 Msza święta. W niedziele różaniec będzie o godz. 15.00. Tych, którym trudniej jest dotrzeć do naszej świątyni, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. Dzieci ze szkoły podstawowej i młodsze będą otrzymywać pamiątkowe obrazki. Różaniec niech poprowadzą: piątek – klasa VIII, sobota – klasa VII, niedziela – dzieci z klasy III.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W czwartek od godz. 16.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast o 17.30 różaniec i Msza święta. Na tym nabożeństwie dzieci z klasy III otrzymają różańce.
 8. W piątek o godz. 7.00 Msza święta, potem od godz. 8.00 odwiedzam chorych. O godz. 17.30 Różaniec i Msza święta. Po Mszy świętej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – poświęcenie i wręczenie różańców.
 9. W sobotę kolejne Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi – o godz. 17.30 Różaniec, potem Msza święta.
 10. W ubiegłą niedzielę została złożona ofiara na rozgłośnie katolickie 768 złotych.
 11. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Wąsik, Wiktor, Tokarz, Augustyn i Kurda. Do ofiary dołożyła się Maria Tokarz. Dziękuję bardzo panu Stanisławowi Bebło za naprawę i konserwację schodów przy kościele.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest „Mały Gość Niedzielny” na październik.
 13. W następną niedzielę proszę o prowadzenie różę Stefanii Zgnilec.
W tym tygodniu obchodzimy:
 • poniedziałek – wspomnienie św. Wacława,
 • wtorek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
 • środa – wspomnienie św. Hieronima,
 • czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,
 • piątek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.