XXVIII Niedziela Zwykła (10.10.2021)

Zamieszczono

 1. Dziś obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem: Nie lękajcie się! Po każdej Mszy świętej odbywa się zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Nadal trwajmy gorliwie na modlitwie różańcowej. Proszę, aby w tym tygodniu różaniec poprowadzili: w poniedziałek – Róże Różańcowe Męskie, we wtorek – klasa IV, w środę – Grupa Caritas, w czwartek – nauczyciele, w piątek – klasa III, w sobotę – ministranci i lektorzy, w niedzielę – klasa VIII.
 3. W czwartek modlimy się szczególnie za nauczycieli w dniu ich święta.
 4. W piątek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Przywołujemy w tym dniu pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia i z jakiegokolwiek powodu.
 5. W następną niedzielę proszę o prowadzenie różańca Różę Genowefy Serafin.
 6. W środę proszę na spotkanie Grupę Caritas.
 7. Za tydzień zbiórka inwestycyjna.
 8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, dołożenie się do kwiatów i złożoną ofiarę rodzinom: Salach, Pytlak, Rydzy i Łagoda. Nowożeńcom dziękuję za wystrój kościoła.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 10. W tym tygodniu obchodzimy:
  • w środę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana,
  • w piątek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła,
  • w sobotę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, Zakonnicy.
 11. W tym tygodniu odbył się pogrzeb ś. p. Marii Niemczyk. Zostanie za nią odprawionych 8 Mszy od uczestników pogrzebu. Powierzmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek …”.