XXX Niedziela Zwykła (24.10.2021)

Zamieszczono

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.
 2. Przed nami ostatnie dni października. Zachęcam do odmawiania różańca w kościele lub w domu. W tym tygodniu niech różaniec poprowadzą: w poniedziałek – klasa VII, we wtorek – kandydaci do bierzmowania, w środę – dzieci przedszkolne, w czwartek – klasa III, w piątek – młodzież ze szkoły średniej, w sobotę – klasa IV, a w niedzielę – klasa II.
 3. W czwartek przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 4. Zbliża się listopad, dlatego zachęcam do modlitwy za zmarłych i ofiarowania za nich odpustów. Codziennie od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. Dodatkowo w piątek spowiedź odbędzie się od godz. 18.30 do 20.00 – będzie kilku spowiedników.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16.30.
 6. W sobotę o godz. 9.00 zbiórka dla ministrantów i lektorów.
 7. W poniedziałek za tydzień przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą o godz. 8.00, 10.30. i 13.30 – połączona z procesją na cmentarz.
 8. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Bebło, Bebło, Małodobry i Jagodziński.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest od dzisiaj również „Mały Gość Niedzielny” na listopad.
 10. W następną niedzielę proszę o prowadzenie różańca różę Bernadety Turek.
 11. W związku z dalszym rozwojem epidemii starajmy się bardziej przestrzegać wymogów sanitarnych.
 12. Dzisiaj przy kościele nasi harcerze będą sprzedawać stroiki na groby. Pozyskane środki będą przeznaczone na ich działalność.