XXX Niedziela Zwykła (25.10.2020)

Zamieszczono

 1. Przed nami ostatnie dni października. Zachęcam do odmawiania różańca w kościele lub w domu.
 2. W środę przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. Zbliża się listopad, dlatego zachęcam do modlitwy za zmarłych i ofiarowania za nich odpustów. W tym roku z powodu epidemii papież rozszerzył możliwość zyskiwania odpustu zupełnego na cały listopad. Codziennie od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. W czwartek spowiedź odbędzie się od godz. 15.30 do 17.30 – będzie zaproszony kapłan.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w piątek od godz. 16.30.
 5. W niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Będziemy wspominać wszystkich, którzy osiągnęli nagrodę życia wiecznego. Msze święte będą o godz. 8.00, 10.30. i 15.00. Nie będzie w tym dniu tradycyjnej procesji na cmentarz, lecz po każdej Mszy świętej odbędzie się modlitwa na cmentarzu. Pamiętajmy o zachowaniu odległości między sobą.
 6. Codziennie w listopadzie o godz. 16.30 będą też odprawiane tzw. „wypominki”. Starajmy się być na nich częściej i nie żałujmy zmarłym gorliwej modlitwy.
 7. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Woźniak, Puzio, Buczek, Fitał i Michałek. Do ofiary i kwiatów dodatkowo dołączyły się Stanisława Woźniak, Jadwiga Skowrońska oraz rodziny Kopeć i Maciąg.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest od dzisiaj również „Mały Gość Niedzielny” na listopad.
 9. W następną niedzielę proszę o prowadzenie różańca różę Jana Gorzelanego.
 10. Pamiętajmy o wymogach sanitarnych obowiązujących w świątyni.
 11. W ubiegłą niedzielę zebrano na misje 1100 złotych. „Bóg zapłać” za ofiary.
 12. Za ś. p. Emilię Siwiec zostanie odprawionych 6 Mszy świętych z tacy pogrzebowej. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: „Wieczne odpoczywanie, racz jej dać Panie…”