XXX Niedziela Zwykła (29.10.2023)

Zamieszczono

 1. W poniedziałek od godz. 16.30 okazja do spowiedzi przed listopadem i I piątkiem miesiąca – będzie jeszcze dwóch spowiedników.
 2. We wtorek zakończenie nabożeństw różańcowych, natomiast od 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 3. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte przed południem o godz. 8.00 i 10.30. Po sumie procesja żałobna na cmentarz. W środę Uroczystość Odpustowa w Kolegiacie.
 4. W czwartek Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte będą odprawiane o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. O godz. 17.30 odprawimy Nieszpory Żałobne.
 5. W piątek i sobotę wypominki po Mszy świętej. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone z okazji wypominek.
 6. Przez cały listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 8. W piątek Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Od godz. 8.00 odwiedzam chorych. Można zgłosić dodatkowych chorych. Od 17.00 okazja do spowiedzi.
 9. W sobotę o godz. 17.15 odbędzie się nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP – najpierw różaniec wynagradzający, potem Msza święta.
 10. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Fryc, Fryc, Galej, Panek, Rozmus, Frączek i Sondej.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 12. W następną niedzielę proszę o prowadzenie różańca różę Ireny Ząbczyk.