XXXI Niedziela Zwykła (30.10.2022)

Zamieszczono

 1. Jutro zakończenie nabożeństw różańcowych. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi. Również jutro o godz. 19.00 w Kolegiacie Czuwanie modlitewne dla młodzieży z całego dekanatu.
 2. We wtorek świętujemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte przed południem o godz. 8.00 i 10.30. Po sumie procesja żałobna na cmentarz. We wtorek Uroczystość Odpustowa w Kolegiacie.
 3. We środę Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte będą odprawiane o godz. 7.00, 17.00 i 18.00. O godz. 16.30 odprawimy Nieszpory Żałobne. W tym dniu Wspólnota dla Intronizacji Serca Jezusowego zaprasza wszystkich parafian na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 7.30 do godz. 17.00.
 4. Codziennie w tygodniu o godz. 17.30 nabożeństwo wspominkowe, po nim Msza święta o godz. 18.00. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone z okazji wypominek.
 5. Przez cały listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 6. W środę zapraszam na Mszę świętą i nowennę szczególnie Rodzinę Szkaplerzną.
 7. Spowiedź codziennie od godz. 17.00.
 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania.
 9. W piątek Msze święte o godz. 7.00  i 18.00. Od godz. 8.00 odwiedzam chorych. Można zgłosić dodatkowych chorych. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 10. W sobotę o godz. 17.15 odbędzie się nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP – najpierw różaniec wynagradzający, potem Msza święta. Po Mszy krótkie wypominki.
 11. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta organizuje kwestę na rzecz bezdomnych. Zbiórkę tę przeprowadzi młodzież ze Szkolnego Koła Caritas 1. listopada na cmentarzu przed i po Mszach świętych.
 12. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Gniewek, Nowak, Ziętek, Urbaniak, Dziewic i Mokrzycki.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 14. W następną niedzielę proszę o prowadzenie różańca różę Stefanii Zgnilec.
 15. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy ś. p. Marię Tokarz. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.