XXXI Niedziela Zwykła (31.10.2021)

Zamieszczono

 1. Jutro świętujemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte przed południem o godz. 8.00 i 10.30. Natomiast o godz. 13.30 będzie odprawiona Msza święta za wszystkich zmarłych parafian z procesją żałobną na cmentarz. Jutro Uroczystość Odpustowa w Kolegiacie.
 2. We wtorek Dzień Zaduszny, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte będą odprawiane o godz. 7.00, 15.00 i 17.00. O godz. 16.30 odprawimy Nieszpory Żałobne.
 3. Codziennie w tygodniu o godz. 16.30 nabożeństwo wspominkowe, po nim Msza święta o godz. 17.00. „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary złożone z okazji wypominek.
 4. Przez cały listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
 5. W środę zapraszam na Mszę świętą i nowennę szczególnie Rodzinę Szkaplerzną.
 6. Spowiedź codziennie od godz. 16.00.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 16.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania. Wypominki w krótszej formie będą odprawiane po Mszy świętej.
 8. W piątek Msze święte o godz. 7.00  i 17.00. Od godz. 8.00 odwiedzam chorych. Można zgłosić dodatkowych chorych. Po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 9. W sobotę o godz. 16.30 odbędzie się nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP – najpierw różaniec wynagradzający, potem Msza święta. Po Mszy krótkie wypominki.
 10. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta organizuje kwestę na rzecz bezdomnych. Zbiórkę tę przeprowadzi młodzież ze Szkolnego Koła Caritas jutro przy cmentarzu przed i po Mszach świętych.
 11. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Sondej, Kułak, Mytych, Lubas i Wilk.
 12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 13. W następną niedzielę proszę o prowadzenie różańca różę Renaty Urban.
 14. Za ś.p.  Danutę Rak zostanie odprawionych 8 Mszy świętych z tacy pogrzebowej. Polecajmy ją miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.