XXXII Niedziela Zwykła (12.11.2023)

Zamieszczono

 1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlitwą i ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Bliskim Wschodzie.
 2. Msze święte codziennie o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00. Wypominki za zmarłych o godz. 17.30. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30.
 3. W tym tygodniu obchodzimy w liturgii:
  • w poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników,
  • w czwartek – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia,
  • w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
  • w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
 4. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00 odbędzie się rekolekcyjne triduum przygotowujące nas do zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Aktu zawierzenia dokonamy w czwartek we wspomnienie NMP Ostrobramskiej.
 5. W następną niedzielę przed sumą różaniec niech poprowadzi róża Edwarda Augustyna.
 6. Dziękuję serdecznie: „Bóg zapłać” za sprzątanie kościoła, kwiaty i złożoną ofiarę rodzinom: Augustyn, Micek, Micek, Gorzelany. Do ofiary dołożyła się Maria Starzec i Justyna Czaja.  
 7. Próba dla scholi odbędzie się we wtorek po Mszy świętej. Zbiórka dla ministrantów i lektorów będzie w sobotę o godz. 9.00.
 8. Ruch Rodzin Nazaretańskich zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy 2 grudnia. Informacje i zapisy pod numerem 609737671.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
 10. Dzisiaj strażacy roznoszą po domach kalendarze strażackie.
 11. W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy wyrównywanie i renowację posadzki w kościele. Prace potrwają do Bożego Narodzenia.